ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه : 8 الی 5
پنجشنبه : 8 الی 2
شماره های تماس :
۴۲۳۲۰۵۰۲ -۰۶۱
۰۹۱۲۸۱۰۹۴۰۳

نوار آبیاری قطره ای

1 / 10
از 6 کاربر

گروه صنعتی سبلان پلاست مفتخر است اعلام دارد تا کنون انواع تجهیزات کشاورزی و تجهیزات مورد نیاز برای آبیاری قطره ای مانند نوار آبیاری قطره ای را با تکنولوژی روز دنیا و بهترین مواد اولیه تولید نموده است و با توجه به تولید محصولاتی با کیفیت توانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

نوار آبیاری قطره ای

آبیاری به روش های سنتی در زمان های بسیار دور تنها روش برای آبرسانی به گیاهان محسوب میشد که البته از روش های آبیاری بسیار زمانبر و انرژی بر نیز بود و مشکلاتی را برای کشاورز بوجود می آورد که از جمله این مشکلات افزایش مصرف آب برای آبیاری و یا از بین رفتن گیاه با اصافه آب وارد شده به زمین را میتوان نام برد. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی روش های آبیاری به طور کلی دستخوش تغییراتی شدند و تجهیزاتی همچون نوار آبیاری قطره ای که به آنها نوار تیپ هم گفته میشود وارد بازار شدند که امکان آبیاری و آبرسانی به گیاه را تا حد زیادی اصولی و استاندارد و همچنین مقرون به صرفه کرده اند. نوار آبیاری قطره ای از نوارهای پلیمری و از جنس پلی اتیلن است که آب را به صورت قطره چکانی وارد زمین کشاورزی میکند و برخلاف روش های دیگر آب با حجم بالا وارد زمین نخواهد شد.

نوار آبیاری قطره ای

صرفه جویی در آب و بهره وری کامل تا ۹۰ درصد با استفاده از نوار آبیاری قطره ای

از بزرگ ترین ویژگی ها و مزایای نوار آبیاری قطره ای که میتواند برای آبیاری و آبرسانی به گیاه ایجاد کند صرفه جویی در آب مصرفی میباشد. آبی که درون لوله های نوار آبیاری قطره ای جریان دارند تنها از طریق منفذ های ریزی و بصورت قطره ای خارج شده و وارد زمین میشوند که این آب نسبت به آبی که با حجم بالا وارد زمین میشود قابل مقایسه نیست و میتواند صرفه جویی زیادی را نیز به وجود آورد. همچنین در کنار این صرفه جویی باید بگوییم این روش ابیاری بهره وری در آبرسانی به گیاهان را به ۹۰ درصد رسانده است و میتوان با انتخاب این روش با صرفه جویی در آب محصولی بهتر و با کیفیت تر را نیز برداشت نمود.

نوار آبیاری قطره ای

کاهش نیروی انسانی با استفاده از نوار آبیاری قطره ای(نوار تیپ)

نیروی انسانی که در زمین های کشاورزی و بمنظور آبیاری مورد استفاده قرار میگیرند یکی از مشکلاتی است که همواره کشاورزان با آن مواجه بوده اند و باید تعداد قابل توجهی نیروی انسانی را به خدمت گرفته تا بتوانند یک زمین کشاورزی را بطور کامل آبیاری کنند. این موضوع یعنی بکارگیری از نیروی انسانی زیاد برای آبیاری هزینه های زیادی را برای کشاورز یا باغدار ایجاد خواهد کرد و باید مبلغ زیادی را بدین منظور بپردازد که مطمئنا صرفه اقتصادی نخواهد داشت. البته پیدا کردن نیروی انسانی که بتواند روند آبیاری را در زمین های کشاورزی انجام دهد نیز خود از جمله مشکلات کشاورزان است. اما نوار آبیاری قطره ای از بهترین تجهیزات برای آبرسانی به گیاهان میباشد و میتوان با انتخاب این خود را از یافتن نیروی انسانی و به کارگیری آنها و همچنین هزینه های زیادی که باید بعنوان دستمزد به آنها پرداخت شود بی نیاز نمود.

نوار آبیاری قطره ای

نصب و جمع آوری سریع و آسان نوار تیپ

نوار تیپ ها گذشته از اینکه مزیت های زیادی را برای آبیاری ایجاد میکنند از قابلیت نصب و اجرای سریع و همچنین آسان نیز بهره میبرند که این موضوع جزو ویژگی های آنها محسوب میشود. برای اجرای نوار آبیاری قطره ای مشکلی وجود نخواهد داشت و تخصص چندانی نیز برای اجرای نوار تیپ ها وجود ندارد. این نوار های قطره ای وزن کمی نیز دارند که این موضوع خود میتواند در اجرای آسان آنها نقش داشته باشد و کشاورز به راحتی بتواند این نوار ها را اجرا کند. علاوه بر اجرای آسان نوار تیپ باید به جمع آوری آسان آنها نیز اشاره ای داشته باشیم. جمع آوری این  نوارها در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میشود و در زمان چه در اجرای این نوارها و چه در جمع آوری آنها صرفه جویی زیادی خواهد شد.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :