ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه : 8 الی 5
پنجشنبه : 8 الی 2
شماره های تماس :
۴۲۳۲۰۵۰۲ -۰۶۱
۰۹۱۲۸۱۰۹۴۰۳

رول کشاورزی

10 / 10
از 1 کاربر

با کیفیت ترین رول کشاورزی و همچنین محصولات مناسب برای آبیاری زمین های کشاورزی و باغات را میتوانید از گروه صنعتی سبلان پلاست یکی از تولید کنندگان و فروشندگان بنام و مطرح کشور خریداری نمایید.

یکی از مهمترین مراحل رشد و به ثمر رسیدن محصولات کشاورزی مرحله آبیاری میباشد که در این مرحله آب باید به صورت منظم و مداوم و در زمانبندی مشخص وارد زمین شود که از این رو و با رعایت نکات لازم محصول نهایی کیفیت بالایی نیز خواهد داشت. اما آبیاری پروسه سختی است که همین سخت و وقتگیر بودن پروسه آبیاری باعث شده تا تجهیزاتی بدین منظور و برای آبیاری بهتر و با کیفیت تر مورد استفاده قرار بگیرند که از ویژگی های زیادی نیز بهره میبرند. یکی از انواع وسایل  مورد نیاز برای آبیاری رول کشاورزی میباشد که از بهترین و مقرون بصرفه ترین روش ها برای آبیاری زمین های کشاورزی محسوب میشود. رول کشاورزی مزیت های زیادی را برای آبیاری ایجاد میکند و میتواند بدون هدر رفت آب کل زمین را به خوبی آبرسانی کند.

رول کشاورزی

رول کشاورزی و کاهش مصرف آب

یکی از بزرگ ترین مزیت هایی که رول کشاورزی برای آبیاری ایجاد میکند صرفه جویی در آب مورد نیاز برای آبیاری میباشد. رول کشاورزی از دریچه هایی بر روی خود برخوردار است که آب تنها از طریق این دریچه ها وارد زمین کشاورزی میشود و همین موضوع از هدر رفت آب تا حد زیادی جلوگیری میکند. یکی از بزرگترین مشکلاتی که آبیاری به روش های سنتی بوجود می اورد هدر رفت بیش از اندازه آب است به گونه ای که آب سراسر زمین کشاورزی را در بر میگیرد که بخش اعظم آن به هیچ وجه مورد نیاز زمین و گیاهان نیست و همین موضوع نه تنها میتواند در هدر رفت آب نقش مهمی داشته باشد بلکه میتواند منجر به از بین رفتن گیاهانی نیز شود که با دریافت آب بیش از اندازه  و حد مجاز با مشکلات زیادی مواجه میشوند و از بین خواهند رفت . رول کشاورزی از بهترین ابزارها برای آبیاری محسوب میگردد و امروزه همین صرفه جویی در مصرف آب آن باعث شده تا بسیاری از کشاورزان به استفاده از آن توجه زیادی پیدا کنند.

رول کشاورزی و کاهش چشمگیر نیروی انسانی برای آبیاری

در روش های سنتی آبیاری به دلیل اینکه آب باید به تمامی گیاهان منتقل شده و آنها را سیراب کند باید از نیروی انسانی زیادی نیز کمک گرفته شود که این نیروی انسانی را هر کشاورزی در اختیار ندارد و یا اگر قرار بر استفاده از نیروی انسانی به منظور آبیاری داشته باشد باید هزینه بالای آن را نیز پرداخت کند. رول کشاورزی استفاده از نیروی انسانی برای آبیاری را تا حد زیادی کاهش خواهد داد و همین موضوع از مزیت های بسیار بزرگ آن محسوب میگردد. با اجرای رول کشاورزی در یک سوی زمین آب به صورت خودکار از طریق دریچه ها به زمین کشاورزی وارد خواهد شد و به تمامی گیاهان خواهد رسید و نیازی نیست تا به صورت تک به تک تمامی گیاهان را آبیاری نمود.

تسریع آبیاری با استفاده از رول کشاورزی

از دیگر مزیت هایی که با استفاده و بکارگیری از رول کشاورزی برای کشاورز ایجاد خواهد شد سرعت بخشیدن به روند آبیاری میباشد و میتوان با استفاده از این رول ها در مدت زمانی بسیار کمتر نسبت به روش های سنتی آبیاری نمود. رول کشاورزی از یک سوی زمین شروع به ابیاری میکند و در مدت زمان کوتاهی آب کل زمین را آنهم به صورت کاملا منظم و بدون هدر رفت آب در بر خواهد گرفت که هیچ روش دیگری نمیتواند تا این حد در زمان آبیاری صرف جویی به عمل آورد.

رول کشاورزی همچنین از قیمت پایینی برخوردار است که این قیمت ها در کاهش هزینه های آبیاری نقش بسیار زیادی دارد. برخی از تجهیزات آبیاری تا حدودی و یا تا حد زیادی میتوانند هزینه های آبیاری را افزایش دهند اما رول کشاورزی اینگونه نیست و جزو تجهیزات مقرون بصرفه محسوب میگردد.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :